Вимірювання опору ізоляції

Регулярні планові заміри опору ізоляції на всіх електричних лініях і мережах в контрольованих
умовах дозволять виявляти і оцінювати знос ізоляції, її ізолюючі якості і своєчасно реагувати
на ці зміни.

Вимірювання опору ізоляції допоможе Вам:

  • запобігти витоку електричного струму через ділянки з неякісною ізоляцією;
  • збільшити термін безаварійної роботи системи;
  • підвищити безпеку для людини.

Від стану електроізоляції безпосередньо залежать втрати електричного струму, пов’язані з можливістю його витоку з електросистеми через ділянки з неякісною ізоляцією, її безпеку для людини і можливість тривалої безаварійної роботи.

Для того, щоб подібних проблем не виникало, необхідно точно дотримуватися правил проектування та експлуатації електромереж.

Замір опору ізоляції повинен регулярно проводитися на всіх електричних лініях і мережах, тільки так можна заздалегідь виявити ступінь зношеності ізоляції та її ізолюючі якості.

Кваліфікований замір ізоляції

Кваліфікований замір ізоляції полягає в вимірюванні опору ізоляції всіх проводів і з’єднань електромережі.

Проводити такі випробування і виміри, що виконуються за допомогою спеціального обладнання, можуть тільки фахівці, які мають відповідний доступ і дозвіл для здійснення вимірювальних робіт.

Що може статися, якщо не зробити вимір опору ізоляції та заземлення?

Заземлення продовжує термін служби електроприладів, це особливо відчутно під час покупки дорогої техніки, вона прослужить набагато довше.

Найбільша небезпека ураження струмом очікує в місцях підвищеної вологості.

Якщо в будь-якій частині електропроводки або електроприладу (комп’ютера, кавоварки і т. д.) порушиться ізоляція, коли фазний провід торкнеться нульового , відбудеться коротке замикання. Оскільки опору в місці контакту немає – струм в контакті починає швидко рости, тим самим він розплавить дроти і призведе до небажаних наслідків: від перегорання приладу до виникнення пожежі.

Для захисту від короткого замикання служить запобіжник, вставлений в фазний провід, при зростанні струму він згорить і розімкне ланцюг до того, як відбудеться загоряння. При цьому згорілий запобіжник замінюється новим.

Для монтажу захисного заземлення необхідно в обов’язковому порядку залучати професіоналів, які проведуть необхідні розрахунки і запропонують найбільш відповідне рішення саме для Вашого приміщення.

Це буде служити Вам гарантією захищеності сім’ї, офісу або підприємства, а також всього Вашого майна.

Залишились питання

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, напишіть нам.

Ми допоможемо підібрати оптимальне рішення.

Консультації та розрахунок – безкоштовно.

6 + 15 =